Kaan Kiziroğlu, yatırım bankacılığının çeşitli konularında çalışmış; finansman aranjmanı, bilanço yeniden yapılandırması, finansal kriz yönetimi, şirket satın almaları, kredi risk analizi, hazine ürünleri alım satımı ve aile ofisi yönetimi danışmanlığı konularında tecrübe sahibidir. Servo Capital'in Yönetici Ortağı'dır ve aynı görevi 2011 ve 2009 yılları arasında da üstlenmiştir. Kaan Kiziroğlu SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı sertifikasına sahiptir.

2011 ile 2014 yılları arasında Abu Dhabi devlet fonu Mubadala'nın ve Amerikan General Elektrik'in ortaklığı olan Mubadala GE Capital'in Türkiye ofisinin (MGEC Finansal Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ve Genel Müdürlüğü'nü yürütmüştür.

 

Mubadala GE'nin Türkiye'deki tüm faaliyet alanlarından sorumlu olup enerji, leasing, faktoring ve araç kiralama sektörlerinde stratejik sermaye yatırımları/ortaklıklar kurulması ve de diğer tüm sınai ve endüstriyel sektörlere yönelik olarak uzun vadeli kredi ve sendikasyon sağlanması konularında çalışmıştır. Ek olarak uçak ve makina finansmanı konularında da görev almıştır.

 

2009 ve 2010 yıllarında, çimento ve klinker üretimi sektöründe faaliyet gösteren AS Çimento'nun Yönetim Kurulu'nun ve hissedarlarının danışmanlığını üstlenmiş; AS Çimento Grubu'nun operasyonel ve finansal yeniden yapılandırılmasında görev almış; uzun vadeli US$210 milyonluk sendikasyon kredisinin aranje edilmesinde şirketin danışmanı olarak çalışmıştır.

 

2006 ve 2008 yılları arasında, Credit Suisse Securities Europe Ltd and Credit Suisse Securities Menkul Değerler A.Ş.'de Başkan Yardımcısı ("Vice President") olarak uzun vadeli kredi aranjmanı, büyüme kredileri, proje kredileri, hisse değeri artışına bağlı krediler ve özel durumlarla ilgili projeler konularında görev almıştır. 

 

2005 ve 2006 yıllarında, Dündas Ünlü Menkul Değerler A.Ş.'de kredi aranjmanı, bono ihracı, sendikasyonlar ve şüpheli kredilerin yeniden yapılandırılması alanlarında Müdür olarak görev yapmış ve TMSF'nin portföyünde bulunan US$1.1 milyar miktarındaki şüpheli kredi portföyünün satın alınmasında danışmanlık yapmıştır. 

 

2001 ve 2005 yılları arasında, kurumsal kredi ratingi ve kaldıraçlı satınalma ratingleri ("leveraged buy-out ratings) konularında Direktör olarak uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitchratings'de çalışmıştır. 1999 ve 2000 yıllarında aynı branşta analist olarak uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Duff & Phelps Credit Rating Co.'da çalışmıştır.

 

Kaan Kiziroğlu kariyerine 1995 senesinde Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. kurumsal bankacılık bölümünde uzman yardımcısı ("MT") olarak başlamış, 1995 ve 1997 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. hazine bölümünde yabancı para ve bono alım satımı konularında trader olarak görev yapmıştır.

 

Kaan Kiziroğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi ("ODTU") İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecesine sahiptir.  Kendisinin ODTU'den İnşaat İşletmesi Yüksek Lisans, Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden MBA ve Galatasaray Üniversitesi'den Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans olmak üzere toplam üç mastır derecesi bulunmaktadır. 

 

Kaan Kiziroğlu Sermaye Piyasası Kurulu "Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı", "Kredi Derecelendirme", " Kurumsal Derecelendirme", "İleri Düzey" ve "Türev Ürünleri" lisanslarına sahiptir. 

Kaan Kiziroğlu

Yönetici Ortak

 

Aile Ofisi Yönetimi, 

Finansman Aranjmanı,

Şirket Satın Alma

Danışmanlığı