Cansel Turgut Yazıcı Servo Capital’in gayrimenkul projesi incelemesi, proje ve gayrimenkul değerlemesi, gayrimenkul portföyü izlenmesi ve gayrimenkul saha incelemesi konularındaki danışmanı ve çözüm ortağıdır.

 

Kendisi 23 senelik bir gayrimenkul sektör tecrübesine sahiptir ve ülkemizin önde gelen gayrimenkul değerleme şirketlerinden olan ve RICS (Royal Institute of Chartered Surveyors) prensiplerine göre hizmet veren Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin  Genel Müdürü ve Yönetici Ortağıdır.

 

Sayın Yazıcı SPK tarafından Gayrimenkul Değerleme Lisansı verilen ilk gayrimenkul değerleme uzmanlarındandır ve gayrimenkul değerleme alanında uluslararası akreditasyon değerine sahip FRICS ünvanına sahiptir.

 

Cansel Turgut Yazıcı gayrimenkul yatırımları, geliştirilmesi, danışmanlığı ve değerlemesi konularında uzmandır

 

Cansel Turgut Yazıcı 2003-2008 yılları arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (‘TSKB’) iştiraki olan TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. şirketinin Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir.

 

Cansel Turgut Yazıcı’nın çeşitli yazılı medya ve internet portallarında gayrimenkul sektörü konularında yayınlanmış olan birçok makalesi bulunmaktadır. Sayın Yazıcı çeşitli üniversitelerde, birliklerde ve derneklerde gayrimenkul değerleme ve gayrimenkul proje fizibilitesi konularında misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir.

 

Cansel Turgut Yazıcı Türkiye Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliğinin kurucularındandır ve 6 senedir icra kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir. Sayın Yazıcı Lidebir-Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını 2 sene boyunca yapmıştır.

 

Cansel Turgut Yazıcı Lidebir ve Gyoder (“Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği”) Yönetim Kurulu üyesidir ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (‘TDUB”)’un ilk Yönetim Kurulu üyelerindendir.

 

Cansel Turgut Yazıcı’nın “Türkiye’de Gayrimenkul Piyasaları” ve “Türkçe-İngilizce Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü” adında yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Cansel Turgut Yazıcı

Kıdemli Danışman

 

Gayrimenkul Danışmanlığı