Burak Deniz’in M&A hizmetleri, yeniden yapılandırma hizmetleri, finansal analiz, değerleme, yatırım araştırmaları ve stratejik yol haritasının geliştirmesi konularında danışmanlık deneyimi bulunmaktadır.

 

Palmet Mühendislik firmasına EWE Türkiye Holding bünyesinde bulunan Kayserigaz ve Bursagaz doğalgaz dağıtım varlıklarının potansiyel alım sürecinde alıcı taraf danışmanı olarak, sürecinin planlanması, değer tespit çalışması, bağlayıcı olmayan teklif, veri odası, finansal ve ticari değerlendirme, bağlayıcı teklif ve sözleşme müzakereleri süreçlerinde çalışmıştır.

 

Perakende sektöründe 15 ülkede faaliyet gösteren tasarım ayakkabı firmasına satıcı taraf danışmanı olarak olarak ön hazırlık, değer tespit çalışması, dokümantasyon ve yatırımcılar ile ilk temas, bağlayıcı olmayan teklif, veri odası, finansal ve ticari değerlendirme, bağlayıcı teklif ve sözleşme müzakereleri süreçlerinde çalışmıştır.

 

Yurtiçi ve yurtdışı merkezli firmalara detaylı finansal analiz, modelleme, senaryo analizleri, farklı yöntemlere göre değer tespiti alanlarında çalışmıştır.

 

Kariyerine PWC Danışmanlık Hizmetleri Değerleme departmanında stajyer olarak başlamış olup, 2017 senesinde uzman yardımcısı olarak TSKB Kurumsal Finansman departmanında birleşme ve satın almalar bölümünde devam etmiştir. 2018-2020 yılları arasında ise yeniden yapılandırılan TSKB Finansal Danışmanlık Hizmetlerinde uzman finansal danışman olarak çalışmıştır.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Ekonomi bölümleri çift anadal mezunudur.

burak%20resim%20renkli_edited.jpg

Burak Deniz

 

Kıdemli Uzman

Finansal Yeniden Yapılandırmalar ve Yatırım Bankacılığı