Aslı Nilgün Akalın Ayyıldız’ın enerji, altyapı ve ulaşım yatırımları, özelleştirme işlemleri ve şirket satın alma finansmanı alanlarında deneyimi bulunmaktadır.

 

Proje finansmanı ve refinansman, kredilerinin yapılandırılması, proje fizibilite analizi, finansal modelleme, finansal analiz ve sektör raporlarının hazırlanması konularında aktif rol üstlenmiştir.

Proje Finansmanı – Rüzgar enerji santrali yatırım kredisi, elektrik ve doğalgaz dağıtım firmaları yatırım kredileri, ulaştırma-yol ve köprü proje kredisi, termik santral özelleştirme kredileri, dayanıklı tüketim malları sektörü şirket satın alma kredisi taleplerinin incelenmesi, proje finansal modellerinin hazırlanması ve fizibilite çalışmalarının gerçekleştirilmesi, sponsor grup finansal analizi, niyet mektubu ve kredi sözleşmesi müzakereleri, yönetim kurulu kredi dosyalarının hazırlanması, banka danışmanlarıyla koordinasyonun sağlanması, kredi kullandırımı ve sonrası kredi koşullarının, proje performansının takibi süreçlerinde çalışmıştır.

 

Proje İzleme – USD 1,8 Milyar kredi portföyünün takibinde aktif rol almıştır.

Nilgün, kariyerine Doğuş Holding, Deloitte, KPMG ve Finansbank’ın çeşitli departmanlarında stajyer olarak başlamış olup mezuniyetinin ardından Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’nde Uzman olarak görev almıştır.

 

Kurumsal Krediler/Proje Finansmanı departmanında aktif görev üstlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler bölümlerinde çift anadal programını tamamlayarak onur derecesiyle mezun olmuştur.

 

Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Finans alanında doktora düzeyinde dersler almıştır. Halen Marmara Üniversitesi İngilizce Muhasebe ve Finansman bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Kredi Derecelendirme lisansları bulunmaktadır

Picture1.png

A. Nilgün Akalın Ayyıldız

Yönetici

 

Finansal Yeniden Yapılandırmalar ve  

Finansman Aranjmanı